

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF |
| Manufacturing Part Number (MFR) | 11138 |
| Shaft ID | 1.125 in |
| Housing Bore | 1.752 in |
| OD | 1.752 in |
| Width | 0.250 in |
| Design Type | CRW1 |
| Lubricant Type | Oil or Grease |
| Lip Material | Nitrile Rubber (NBR) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!