

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF |
| Shaft ID | 1.365 in |
| Housing Bore | 2.261 in |
| OD | 2.261 in |
| Width | 0.313 in |
| Design Type | CRW1 |
| Lubricant Type | Oil or grease |
| Lip Material | Nitrile rubber (NBR) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!