

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF (Chicago Rawhide) |
| Shaft ID | 13 mm |
| Housing Bore | 30 mm |
| OD | 30 mm |
| Width | 7 mm |
| Design Type | HMS4 (Single Lip) |
| Lubricant Type | Oil or Grease |
| Lip Material | Nitrile Rubber (NBR) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!