

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF |
| Manufacturing Part Number (MFR) | 14840 |
| Shaft ID | 1.500 in |
| Housing Bore | 1.983 in |
| OD | 1.983 in |
| Width | 0.188 in |
| Design Type | HM14 |
| Lubricant Type | Grease |
| Lip Material | Nitrile Rubber (NBR) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!