

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF |
| Manufacturing Part Number (MFR) | 16095 |
| Shaft ID | 1.625" |
| Housing Bore | N/A |
| OD | 2.375" |
| Width | 0.250" |
| Design Type | HM14 |
| Lubricant Type | Grease |
| Lip Material | Nitrile Rubber |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!