

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF |
| Manufacturing Part Number (MFR) | 16189 |
| Shaft ID | 1.625 in |
| Housing Bore | 2.441 in |
| OD | 2.441 in |
| Width | 0.625 in |
| Design Type | CRWHA3 |
| Lip Material | Nitrile Rubber (NBR) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!