

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF |
| Manufacturing Part Number (MFR) | 17X30X7 HMS5 RG |
| Shaft ID | 17 mm |
| Housing Bore | 30 mm |
| OD | 30 mm |
| Width | 7 mm |
| Design Type | HMS5 |
| Lubricant Type | Oil or Grease |
| Lip Material | Nitrile Rubber (NBR) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!