

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF |
| Shaft ID | 2.875 in |
| Housing Bore | 3.751 in |
| OD | 3.751 in |
| Width | 0.438 in |
| Design Type | CRWH1 |
| Lubricant Type | Oil or Grease |
| Lip Material | Polyacrylate Elastomer (ACM) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!