

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF |
| Shaft ID | 30 mm |
| Housing Bore | 40 mm |
| OD | 40 mm |
| Width | 7 mm |
| Design Type | CRW1 |
| Lubricant Type | For oil or grease |
| Lip Material | Fluoro rubber (FKM) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!