

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF |
| Manufacturing Part Number (MFR) | 33665 |
| Shaft ID | 3.375 in |
| Housing Bore | 4.249 in |
| OD | 4.249 in |
| Width | 0.438 in |
| Design Type | CRWHA1 |
| Lubricant Type | Oil or Grease |
| Lip Material | Nitrile Rubber (NBR) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!