

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF (CR Seals) |
| Shaft ID | 3.563 in |
| Housing Bore | 4.9988 in |
| OD | 4.9988 in |
| Width | 0.4382 in |
| Design Type | CRWH1 |
| Lubricant Type | oil or grease |
| Lip Material | Nitrile rubber (NBR) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!