

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF |
| Shaft ID | 4.500 in |
| Housing Bore | 6.0012 in |
| OD | 6.001 in |
| Width | 0.5 in / 0.500 in |
| Design Type | CRWH1 |
| Lubricant Type | Oil or Grease |
| Lip Material | Nitrile Rubber (NBR) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!