

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF |
| Shaft ID | 45 mm (1.7717 in) |
| Housing Bore | 60 mm (2.3622 in) |
| OD | 60 mm (2.3622 in) |
| Width | 8 mm (0.315 in) |
| Design Type | HMS5 |
| Lubricant Type | Oil or Grease |
| Lip Material | Nitrile Rubber (NBR) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!