

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF (CR Seals) |
| Shaft ID | 45 mm |
| Housing Bore | 70 mm |
| OD | 70 mm |
| Width | 12 mm |
| Design Type | HMSA7 |
| Lubricant Type | Oil or Grease |
| Lip Material | Nitrile Rubber (NBR) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!