

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF |
| Shaft ID | 48 mm (1.8898 in) |
| Housing Bore | 68 mm (2.6772 in) |
| OD | 68 mm (2.6772 in) |
| Width | 10 mm (0.3937 in) |
| Design Type | HMS5 |
| Lubricant Type | Oil or grease |
| Lip Material | Nitrile Rubber (NBR) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!