

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF |
| Shaft ID | 4.9382 in |
| Housing Bore | 6.25 in |
| OD | 6.25 in |
| Width | 0.5 in |
| Design Type | CRWH1 |
| Lubricant Type | Oil or Grease |
| Lip Material | Nitrile rubber (NBR) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!