

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF |
| Shaft ID | 55 mm |
| Housing Bore | 72 mm |
| OD | 72 mm |
| Width | 8 mm |
| Design Type | HMSA10 |
| Lubricant Type | Oil or grease |
| Lip Material | Nitrile rubber (NBR) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!