

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF |
| Manufacturing Part Number (MFR) | 5926 |
| Shaft ID | 0.5941 in |
| Housing Bore | 1.124 in |
| OD | 1.124 in |
| Width | 0.313 in |
| Design Type | CRW1 |
| Lubricant Type | Oil or Grease |
| Lip Material | Nitrile rubber (NBR) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!