

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF |
| Shaft ID | 6 mm / 0.2362 in |
| Housing Bore | 22 mm / 0.8661 in |
| OD | 22 mm / 0.8661 in |
| Width | 7 mm / 0.2756 in |
| Design Type | HMS5 |
| Lubricant Type | Oil or grease |
| Lip Material | Nitrile Rubber (NBR) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!