

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | SKF |
| Shaft ID | 0.2756 in |
| Housing Bore | 0.8661 in |
| OD | 0.8661 in |
| Width | 0.2756 in |
| Design Type | HMSA10 |
| Lubricant Type | Oil or Grease |
| Lip Material | Nitrile rubber (NBR) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!