

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | CR Seals (SKF) |
| Shaft ID | 9.500 in |
| Housing Bore | 10.500 in |
| OD | 10.500 in |
| Width | 0.438 in |
| Design Type | CRW1 |
| Lubricant Type | Oil or Grease |
| Lip Material | Nitrile Rubber (NBR) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!