

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturing Part Number | TSN 520 A |
| Manufacturer | CR (Chicago Rawhide) / SKF |
| Compatible Housing | SNL 520 / SNV 200 |
| Shaft Diameter | 3.543" |
| Width | 0.583 |
| Outside Diameter | 5.807" |
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
| Seal Type | V-ring (Axial Lip Seal) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!