

Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
| Manufacturer | IDEC Corporation |
| Series Compatibility | MicroSmart FC6A (Plus and All-in-One) |
| Product Type | Analog Input Expansion Module |
| Number of Channels | 8 Analog Inputs |
| Supported Signal Types | 0-10V DC, -10 to +10V DC, 0-20mA, 4-20mA |
| Digital Resolution | 12-bit (0 to 4,095 steps) |
| Connection Type | Pluggable Screw Terminal Block |
| Mounting Style | 35mm DIN Rail (Snaps to CPU) |
Thanks for subscribing!
This email has been registered!