INA (Schaeffler) GE50-XL-KRR-B Radial Insert Ball Bearing - nyparts.shop
Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
FAG
INA (Schaeffler) GE50-XL-KRR-B
Manufacturing Part # GE50-XL-KRR-B
Availability: 7 In stock
Product type: Radial Ball Bearings
(-0%)
Vendor: FAG
INA (Schaeffler) GE50-XL-KRR-B
Vendor: FAG
INA (Schaeffler) GE50-XL-KRR-B
Key Features
Inner Diameter 50mm
Outer Diameter 90mm
Width 49.2mm
Locking Collar Total Width 62.8mm