Phoenix Contact PLC-RSC-120UC/21 - nyparts.shop
Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
Phoenix Contact PLC-RSC-120UC/21
Manufacturing Part # PLC-RSC-120UC/21
Availability: 40 In stock
Product type: Terminal Blocks
(-0%)
Vendor: Phoenix Contact
Vendor: Phoenix Contact
Manufacturer Part Number 2966197
Series PLC-INTERFACE
Contact Form 1 PDT (SPDT - 1 Form C)
Input Voltage 120 V AC / 110 V DC
Limiting Continuous Current 6 A
Maximum Switching Voltage 250 V AC/DC