Sprecher + Schuh Contactor CA7-9-M40-120 - nyparts.shop
Product appearance may vary. Refer to the description and specs for complete information
Sprecher + Schuh Contactor CA7-9-M40-120
Manufacturing Part # CA7-9-M40-120
Availability: 4 In stock
Product type: Contactor
(-0%)
Vendor: Sprecher + Schuh
Vendor: Sprecher + Schuh
Manufacturing Part Number CA7-9-M40-120
Manufacturer Sprecher + Schuh
Poles 4-Pole
Auxiliary Contacts 4 NO (Normally Open)
Coil Voltage 120 VAC (110V 50Hz/120V 60Hz)
Current Rating 9 A